torek, 2. april 2019

Talno ogrevanje: Boljša razporeditev temperature

Ploskovna ogrevala, pa naj bodo talna, stenska ali stropna, se najpogosteje vgrajujejo v nove energijsko varčne hiše. Največ lastnikov se odloči za talno gretje. Sistem zank – razmik med njimi in površino, po kateri jih speljemo – je treba skrbno načrtovati glede na toplotne potrebe v hiši. Če pretiravamo in speljemo preveč zank po preveliki površini, si bomo ustvarili nepotrebne stroške, saj bomo porabili preveč energije, dražja pa bo tudi začetna investicija. Namen nizkotemperaturnega ogrevanja, kot je talno ogrevanje, je primerno ogreti prostor s čim nižjo temperaturo ogrevalnega medija.
Čeprav so ploskovna ogrevala dražja kot običajna radiatorska (začetna naložba je višja za 30 do 40 odstotkov), več dela je tudi pri grad­nji, so vseeno ena prvih izbir pri tistih, ki gradijo novo energijsko varčno hišo. Redkeje se zanje odločijo lastniki starejših objektov, saj so pri vgradnji potrebna večja gradbena dela.


Smiselnost vgradnje talnega gretja
Prednosti talnega ogrevanja v primerjavi z radiatorji so predvsem v gospodarnejši rabi energije, boljši razporeditvi temperature in videzu prostora, ker se grelno telo ne vidi. Prostor lahko s talnim ogrevanjem segrejemo že z ogrevalno vodo, ki ima temperaturo okoli 30 stopinj Celzija, v radiatorjih mora biti ta okoli 60 stopinj Celzija. Pri prvem postane grelno telo celotna ploskev, pod katero so napeljane cevi, radiatorji pa so vgrajeni na enem koncu prostora, po navadi pod okni, zato nastaja vrtinčenje zraka, kar pri talnem ogrevanju ni mogoče. Pri talnem ogrevanju je grelno telo pod tlemi, skrito očem, radiatorji zasedajo prostor pod okni in se na njih nabira prah.


Če razmišljate o prenovi vašega ogrevalnega sistema preglejte ponudbo v naši spletni trgovini ali nam pošljite povpraševanje, na voljo smo vam na:
Tel: 040-831-950 | Biakom | E-mail: info@biakom.si | Povpraševanje

Ni komentarjev:

Objavite komentar