četrtek, 21. junij 2018

Ali je vredno skleniti pogodbo o vzdrževanju?

Ali je vredno skleniti pogodbo o vzdrževanju? In predvsem, kdaj se vzdrževanje ogrevalnega sistema izplača?

​Nasvet 1: Zagotovite si kakovost storitve in zahtevajte servisni nalog vzdrževanja
Pogodba o vzdrževanju je vredna naložba, če se izvaja v skladu s specifikacijami proizvajalca. Stranki mora pooblaščen serviser vedno izdati servisni nalog na katerem je podano kaj je bilo servisirano ter kateri deli so bili zamenjani. Edino tako ima stranka potrdilo da se servis izvaja v skladu z določenimi pogoji.

Nasvet 2: Sklenite pogodbo o vzdrževanju – s tem se izognete čakanju na servis vaše naprave
Lastniki ogrevalnih sistemov brez pogodbe o vzdrževanju so v slabšem položaju pri izbiranju terminov servisa naprave. Še posebej v času kurilne sezone, imajo prednost stranke s pogodbo o vzdrževanju – tudi v primeru okvare. Stranke s sklenjeno pogodbo so deležne tudi posebnih ugodnosti ter popustov na rezervne dele.
Če povzamemo je vzdrževanje ogrevalnega sistema na dolgi rok ceneje s sklenjeno pogodbo o vzdrževanju, kot brez sklenjene pogodbe.

Nasvet 3: Iz katerih postavk je strošek servisa sestavljen?
Stroški servisa ogrevalnih naprav vključuje urno postavko servisa, potrošni material (tesnila, šobe, filtri), menjava rezervnih delov(po potrebi) ter stroški vožnje. Največji strošek predstavlja urna postavka, ki je seveda različna glede na porabljen čas za odpravo napake.

Nasvet 4: Vzdrževanje plinske peči – jamstvo za varno in učinkovito ogrevanje
Plinsko kondenzacijski kotli so vedno izpostavljeni visokim temperaturam, visokem tlaku ter obrabi. Za to, da vam peč deluje čim dlje z maksimalno varnostjo ter učinkovitostjo, bi morali strogo upoštevati intervale vzdrževanja. Tehnična pravila za plinske instalacije priporočajo letni servisni pregled.

Pregled vključuje pregled tesnosti plinske instalacije, tesnil, izpiranje kondenzata ter čiščenje raztezne posode.
Nasvet 5: Pogodba o vzdrževanju ogrevalnega sistema – na kaj morate biti pozorni
Pogodba je sklenjena med naročnikom in pooblaščenim serviserjem za ogrevalne naprave. V idealnem primeru naj bo to serviser podjetja, ki vam je napravo tudi zmontirala. Tako bo serviser z celotnim ogrevalnim sistemom že seznanjen. V bistvu pogodba ureja obseg in stroške vzdrževanja. Po navadi vključuje pregled, vzdrževanje, popravilo in optimizacijo.  Stroški pogodbe se izplačujejo letno. Večinoma na obseg dogovorjenega dela.
Če razmišljate o servisu ali nakupu ogrevalne tehnike preglejte ponudbo v naši spletni trgovini ali nam pošljite povpraševanje, na voljo smo vam na:

Tel: 040-831-950 | Biakom | E-mail: info@biakom.si | Povpraševanje

Ni komentarjev:

Objavite komentar